Aktualności

Chciał sprzedać opony, stracił 22 tysiące złotych

Data publikacji 16.09.2022

Poszukujemy oszusta, który wyłudził od mieszkańca Lublina 22 tysiące złotych. Mężczyzna chciał sprzedać opony na portalu ogłoszeniowym. Od sprawcy otrzymał link, który miał pozwolić zamówić kuriera. W rzeczywistości było to oszustwo, a podane dane posłużyły do wyłudzenia pieniędzy. Apelujemy o ostrożność i nieklikanie w nieznane linki.

Wczoraj na 3. Komisariat zgłosił się mieszkaniec Lublina. Mężczyzna oświadczył, że padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynikało, iż na portalu ogłoszeniowym zamieścił ofertę sprzedaży opon. Ogłoszenie spotkało się z szybkim zainteresowaniem potencjalnego klienta, który odezwał się za pośrednictwem zewnętrznego komunikatora. Pokrzywdzony nie podejrzewając podstępu, zgodził się za ofertę zakupu z wysyłką kurierem. Mężczyzna, by sfinalizować transakcję, musiał jedynie potwierdzić swoje dane i wypełnić formularz firmy kurierskiej. Te czynności niestety doprowadziły do przekazania wrażliwych danych. Dzięki temu oszust mógł włamać się na konto i je wyczyścić z oszczędności. Łupem przestępcy padło 22 tysiące złotych.

Policjanci zbierają dokładne informacje na temat sprawy i poszukują oszusta. Jednocześnie apelujemy o ostrożność i nieklikanie w nieznane linki.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony