Aktualności

Nocne kontrole kierowców zakłócających spokój

Data publikacji 19.09.2022

Funkcjonariusze ruchu drogowego kontynuują wzmożone kontrole kierowców próbujących zakłócać spoczynek nocny. Tylko podczas ostatniego weekendu mundurowi ujawnili kolejnych 5 kierujących, których pojazdy przekraczały dopuszczalne normy hałasu. Rekordzistą był 23-latek z forda. W jego przypadku sonometr wskazał 110 dB.

Od kilku tygodni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą działania pod nazwą „Stop – drift”. W trakcie nocnych patroli mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierowców próbujących rażąco łamać przepisy ruchu drogowego oraz zakłócać swoim zachowaniem spoczynek nocny. Funkcjonariusze podczas kontroli przy pomocy sonometru sprawdzają głośność wydechów i zdecydowanie reagują na ujawnione naruszenia.

W wyniku prowadzonych działań tylko w ostatni weekend mundurowi zatrzymali kolejnych 5 dowodów rejestracyjnych. We wszystkich przypadkach wiązało się to z przekroczeniem dopuszczalnych norm hałasu. Jednym z zatrzymanych był 23-latek. W przypadku forda, którym jechał sonometr, wykazał 110 dB.   

nadkomisarz Kamil Gołębiowski   

  • radiowóz
  • auto
  • kontrola
Powrót na górę strony