Aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W 2022 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 do 22 września. Jest to inicjatywa, której celem jest zachęcanie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych środków przemieszczania się takich jak: spacer pieszo, korzystanie z rowerów oraz komunikacji miejskiej.

W ramach kampanii policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zarządu Transportu Miejskiego przeprowadzili zajęcia profilaktyczno – edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej pod kątem znajomości przepisów dotyczących osób pieszych oraz przemieszczających się na rowerach. Po spotkaniach teoretycznych uczestnicy zajęć wykorzystali zdobyta wiedzę oraz umiejętności w praktyce na terenie obiektów MOSiRu - Miasteczka Rowerowego.

Ponadto dzień 21 września jest dniem pod hasłem „ ROADPOL Safety Days”, w którym nadrzędnym założeniem są działania ukierunkowane do wyeliminowania wypadków drogowym ze skutkiem śmiertelnym – tzw. WIZJA ZERO. Funkcjonariusze WRD KMP w Lublinie podczas przeprowadzanych kontroli drogowych przypominali wszystkim uczestnikom ruchu o zmianie przepisów oraz  informowali kierowców o zagrożeniach wynikających  z ich nieprzestrzegania.

 

  • zdjęcie akacja
  • zdjęcie akacja
Powrót na górę strony