Aktualności

Policjanci zablokowali przelewy do oszustów

Data publikacji 22.09.2022

Niewiele brakowało, a 72-latka z Lublina padłaby kolejną ofiarą oszustwa metodą na „pracownika banku”. Kobieta, mając przeświadczenie, że jej pieniądze są zagrożone, wykonała 4 przelewy na wskazany rachunek. Na szczęście szybko zorientowała się, że to oszustwo i zgłosiła sprawę na policję. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy możliwe było zatrzymanie przelewów i odzyskanie ponad 40 tysięcy złotych.

Wczoraj na 1. Komisariat Policji w Lublinie zgłosiła się 72-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszustwa. Z jej relacji wynikało, iż otrzymała telefon od rzekomego przedstawiciela banku. Sprawca miał ją poinformować o możliwości włamania na konto i zagrożeniu dla jej pieniędzy. By uniknąć utraty gotówki, musiała przelać wszystkie oszczędności na rachunek techniczny. Niestety kobieta uwierzyła w historię przestępców i wykonała 4 przelewy na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Na szczęście 72-latka w międzyczasie skontaktowała się z córką, która podpowiedziała jej, że może to być próba oszustwa.

W związku tym emerytka szybko udała się na najbliższy komisariat. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań by zablokować przelewy. Do czynności włączono również policjantów z zajmujących się cyberprzestępczością. Szybkie działania pozwoliły zatrzymać realizacje przelewu. Obecnie trwają poszukiwania osób stojących za tą próbą wyłudzenia pieniędzy.

Przypominamy, że policjanci, urzędnicy, pracownicy banków nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy. Nie informujemy o szczegółach prowadzonych przez nas spraw. Jeżeli, ktoś otrzyma telefon od osoby, która próbuje namówić nas do przekazania oszczędności, to może być pewny, że to oszustwo!

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony