Aktualności

Poważne usterki autobusów wiozących dzieci

Dwie poważne usterki w kontrolowanych autobusach stwierdzili wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki. Mercedes, którym kierował 55-latek, miał niesprawny układ pneumatyczny. Z kolei autokar marki Bova posiadał uszkodzoną przekładnię kierowniczą. Obie kontrole odbyły się na prośbę opiekunów przed wyjazdem dzieci na wycieczki szkolne.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą regularne kontrole autobusów wyjeżdzających na wycieczki. Funkcjonariusze podczas czynności sprawdzają przede wszystkim przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Wczoraj w godzinach porannych mundurowi zostali poproszeni o sprawdzenie dwóch autokarów. Obie kontrole odbyły się na parkingu przy Alejach Zygmuntowskich. Autobusami na wycieczki miały jechać dzieci szkolne. Policjanci, sprawdzając Mercedesa, stwierdzili nieszczelność układu pneumatycznego. Z kolei podczas kontroli autokaru marki Bova mundurowi ujawnili usterkę przekładni kierowniczej.

Obie usterki były poważne i zagrażały bezpieczeństwu. Dlatego policjanci od razu zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i organizatorzy wycieczek na miejsce musieli podstawić kolejne autobusy.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony