Aktualności

Funkcjonariusze zabezpieczali regaty

Policjanci i strażacy z Lublina dbali o bezpieczeństwo uczestników regat. Zorganizowane w ostatni weekend nad Zalewem Zemborzyckim i zawody przyciągnęły wielu miłośników żeglarstwa. Mundurowi czuwali nad prawidłowym przebiegiem zmagań oraz zwracali uwagę na osoby postronne.

W ostatni weekend na Zalewie Zemborzyckim odbyły się regaty z cyklu mistrzostw województwa lubelskiego. Pogoda sprzyjała, więc nad zalewem pojawiło się wielu miłośników sportów wodnych oraz mieszkańców Lublina, którzy chcieli obejrzeć z bliska zmagania. W zawodach udział wzięło kilkadziesiąt jednostek i ponad 100 zawodników (głównie dzieci).

W związku z dużym zainteresowaniem regatami, nad bezpieczeństwem czuwała większa niż zwykle liczba mundurowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami PSP w Lublinie, z tafli wody dbali o bezpieczeństwo zarówno żeglarzy, jak i osób wypoczywających nad akwenem. Mundurowi podczas wspólnych patroli przypominali wypoczywającym zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz reagowali na zachowania niezgodne z prawem.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony