Aktualności

Policjanci przejęli narkotyki o wartości co najmniej 5 mln złotych

Data publikacji 14.11.2022

Operacyjni z KMP w Lublinie ujawnili magazyn z narkotykami. Zabezpieczyli łącznie 40 kg dopalaczy, 40 tysięcy tabletek o właściwościach odurzających, 12,5 kg amfetaminy, 3 kg marihuany. Dodatkowo setki opakowań sterydów i nielegalnych leków oraz broń i amunicja. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na co najmniej 5 milionów złotych. Zatrzymany 34-latek usłyszał zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Śledztwo prowadzą policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Sprawa miała swój początek w lipcu. Wówczas operacyjni na terenie Lublina zabezpieczyli około 3 kilogramów dopalaczy. Od tego czasu funkcjonariusze prowadzili działania operacyjne i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w październiku przejęty został kolejny kilogram dopalaczy. W związku z realizacją zatrzymano również dwie osoby, które usłyszały zarzuty i zostały tymczasowo aresztowane.

 Kolaż zdjęć na którym widać zatrzymanego mężczyznę oraz narkotyki.

Nie był jednak koniec sprawy. Uzyskane informacje doprowadziły operacyjnych do Grudziądza. Tam w jednym z mieszkań policjanci z komendy miejskiej w Lublinie odnaleźli magazyn narkotyków i zatrzymali 34-latka. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna może brać udział w  rozprowadzaniu narkotyków po całej Polsce.

Kolaż zdjęć na których widać zabezpieczone narkotyki.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 12,5 kg amfetaminy, 40 kg dopalaczy, 3 kg marihuany oraz 40 tysięcy tabletek o właściwościach odurzających. W mieszkaniu znajdowały się też ogromne ilości nielegalnych leków, pudełka na medykamenty oraz kilkaset opakowań sterydów. Ponadto policjanci odnaleźli rewolwer z usuniętymi numerami seryjnymi i amunicję. Wszystkie substancje będą teraz szczegółowo badane.

Kolaż zdjęć na których widać zabezpieczone narkotyki.

Mieszkanie służyło za przechowalnię narkotyków. W każdej szafce znajdowały się nielegalne środki lub półprodukty. 34-latek ukrył amfetaminę wewnątrz głośnika, a dopalacze m.in. w lodówce i pralce. Łącznie czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na około 5 milionów złotych.

Mieszkaniec Grudziądza w ubiegłym tygodniu został doprowadzony do prokuratury w Lublinie i usłyszał zarzuty udziały w  obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony