Aktualności

Policjanci zatrzymali recydywistę, który włamał się DPSu i okradł pensjonariuszy

Za kradzież z włamaniem odpowie 46-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wyłamał okno i wszedł do Domu Pomocy Społecznej. Jego łupem padły pieniądze oraz kosztowności znajdujące się w depozycie pensjonariuszy. Łączne straty oszacowano na przeszło 20 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty w recydywie.

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do Domu Pomocy Społecznej policjanci z 2. komisariatu otrzymali w październiku. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż nieznany sprawca wyłamał okno i wszedł do pomieszczenia, gdzie przechowywany był depozyt pensjonariuszy. Włamywacz z kasetki skradł pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Sprawą od samego początku zajmowali się policjanci z „mienia” oraz kryminalni z 2. komisariatu. Funkcjonariusze w poniedziałek ustalili i zatrzymali sprawcę. 46-letni mieszkaniec Lublina noc spędził w policyjnej celi. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Sprawca przyznał się do popełnienia czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze bezwzględnego więzienia.

Za kradzież z włamaniem w recydywie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony