Aktualności

Kolejne działania wymierzone w driftujących kierowców

Ponad 120 skontrolowanych pojazdów, niemal tyle samo wykroczeń oraz 9 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty kolejnych już działań „Stop-drift”. Policjanci ruchu drogowego podczas nocnych działań zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Była to już kolejna akcja wymierzona w kierowców zakłócających spoczynek nocny.

Wzmożone kontrole prowadzone były już od piątku. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych kilka tygodni temu działań „Stop-drift”. Podczas patroli znaczącą rolę pełnili policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Policjanci podczas działań skontrolowali przeszło 120 pojazdów i ujawnili niemal tyle samo wykroczeń. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Z tego powodu zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony