Aktualności

58-latka padła ofiarą oszustwa i straciła 230 000 zł

58-latka straciła wszystkie oszczędności. Kobieta uwierzyła, że jej mąż spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze. Pokrzywdzona przekazała kurierowi 230 tysięcy złotych. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Na numer telefonu 58-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, która przedstawiała się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz poinformował kobietę, że jej mąż spowodował bardzo groźny wypadek, w którym ktoś zginął. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze dla rodziny poszkodowanej. W trakcie rozmowy 58-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się kurier. Niestety kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi w kwocie blisko aż 230 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują przestępców. Jednocześnie przypominamy, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony