Aktualności

Na widok patrolu zakrztusił się marihuaną

Data publikacji 23.01.2023

Za posiadanie marihuany odpowie 28-latek z Lublina. Mężczyzna na widok patrolu próbował połknąć zawiniątko z narkotykiem. Zaczął się krztusić. Konieczna była pomoc medyczna. Na szczęście dzięki szybkim działaniom służb udało się mu pomóc. 28-latek usłyszał już zarzuty.

W sobotę późnym wieczorek policjanci z  Lublina otrzymali zgłoszenie o głośnio puszczanej muzyce w jednej z piwnic w centrum miasta. Na miejsce skierowano patrol z oddziału prewencji. Funkcjonariusze już schodząc do piwnicy, poczuli charakterystyczny zapach marihuany. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn, z których jeden dziwnie się zachowywał. Widać było, że próbuje coś połknąć. W pewnym momencie zaczął się krztusić. Na miejscu wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła 28-latka do szpitala.

Jak się okazało, w trakcie zabiegu lekarze wyjęli mu z przełyku foliowe zawiniątko z zawartością marihuany. Dodatkowo w trakcie przeszukania w miejscu jego zamieszkania kryminalni odnaleźli dodatkowe kilka porcji narkotyku.

28-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za posiadania narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski 

Powrót na górę strony