Aktualności

Podczas kłótni ugodził nożem 42-latka

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 54-latek. Mężczyzna podczas pijackiej awantury ugodził nożem znajomego. Obywatel Ukrainy z obrażeniami trafił do szpitala. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę lubelscy policjanci zostali powiadomieni o ugodzeniu nożem przy ulicy Wyżynnej w Lublinie. Na klatce schodowej mundurowi spotkali ranionego 42-latka. Z kolei w mieszkaniu, w którym wcześniej przebywał, funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło do awantury. W trakcie zajścia 54-latek miał chwycić za nóż i ugodzić nim w brzuch poszkodowanego.

Policjanci natychmiast zatrzymali napastnika, który trafił do policyjnej celi. Zarówno on, jak i poszkodowany, byli pod silnym działaniem alkoholu. W sprawie przesłuchano świadków oraz zebrano dowody. Następnie 54-latek został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Tam mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa.

Obywatel Ukrainy decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony