Aktualności

Nocne kontrole lubelskiej drogówki

Tylko w ostatni weekend, podczas nocnych kontroli, policjanci z lubelskiej drogówki ujawnili blisko 200 wykroczeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 osoby, które wsiadły za kierownicę po alkoholu. Pięciu kierujących nie miało w ogóle prawa jazdy, a w 47 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za niewłaściwy stan techniczny, w tym przekroczone normy hałasu.

Tradycyjnie kontrole prowadzone były już od piątku. W swoich działaniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań „Stop-drift”.

Podczas nocnych patroli od piątku do niedzieli policjanci ujawnili blisko 200 wykroczeń. Niezmiennie większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali, 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

Ponadto w wyniku kontroli stanu technicznego pojazdów zatrzymanych zostało, aż 47 dowodów rejestracyjnych. Niemal połowa nieprawidłowości dotyczyła zbyt głośnego wydechu. Jednym z zatrzymanych był kierowca BMW. Wydech w jego samochodzie znacznie przekroczył dopuszczalne normy hałasu. W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatem, zatrzymano mu dowód rejestracyjny, a samochód odjechał z ulicy na lawecie.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony