Aktualności

Kierowca taksówki był poszukiwany i miał zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymali go policjanci po służbie

Małżeństwo policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Lublinie wracając ze służby zatrzymało kierującego taksówką, który miał zakaz kierowania pojazdami. Policjant rozpoznał mężczyznę, bo jakiś czas temu go kontrolował. Okazało się też, że kierujący był poszukiwany.

Wczoraj po południu małżeństwo, które pracuje na co dzień w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, wracało ze służby. Policjanci, jadąc ulicą Kunickiego, zwrócili uwagę na samochód jednej z firm świadczących usługi przewozowe. Funkcjonariusz za kierownicą rozpoznał mężczyznę, którego jakiś czas temu kontrolował. Kierujący miał mieć zakaz prowadzenia pojazdów.

W związku z tym funkcjonariusze wykorzystali pierwszą nadążającą się okazję i bezpiecznie zatrzymali pojazd. Jak się okazało, przypuszczenia policjantów były trafione. 52-latek posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo był osobą poszukiwaną.

Na miejscu interweniował umundurowany patrol, który wykonał dalsze czynności z kierującym. Mężczyzna musi liczyć się z zarzutami a złamanie zakazu sądowego. Może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony