Aktualności

Kolejna ofiara oszustwa „na pracownika banku”

Data publikacji 02.02.2023

79-letnia mieszkanka Lublina straciła ponad 30 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe. By zapobiec przestępstwu, miała zaciągnąć maksymalny kredyt i przekazać pieniądze na specjalny rachunek. Poszukujemy oszustów oraz apelują o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.

Do policjantów z Lublina zgłosiła się 79-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożyła, wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna podający się za przedstawiciela banku. Oszust powiedział, że ktoś może włamać się na jej konto i zaciągnąć kredyt. Dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Miała pójść do swojego banku i zaciągnąć maksymalny kredyt. Następnie pieniądze poprzez pocztę miała przekazać na specjalny rachunek. Kobiecie udało się uzyskać pożyczkę w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Całą sumę w dwóch przelewach przekazała przestępcom.

Policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie apelujemy o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony