Aktualności

Podpalacz trafił do aresztu

Zatrzymaliśmy 29-latka, który w gm. Niedrzwica Duża podpalił stodołę swojej siostry. W wyniku zdarzenia budynek uległ całkowitemu spaleniu. Sprawca usłyszał zarzuty i na wniosek policjantów oraz prokuratura został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Pożar miał miejsce w poniedziałek na terenie gminy Niedrzwica Duża. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa stodoła wraz z całym wyposażeniem. Na miejscu od razu po zgłoszeniu pojawili się policjanci z Bełżyc. Już wstępne czynności wskazywały, że mogło dojść do umyślnego zaproszenia ognia. Funkcjonariusze w okolicy miejsca zdarzenia zatrzymali brata poszkodowanej kobiety. 29-latek był kompletnie pijany i trafił do celi. Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody.

W trakcie czynności operacyjni udowodnili 29-latkowi spowodowanie pożaru. Jak wynikało z ustaleń mężczyzna rzucił do budynku niedopałek papierosa od którego powstał pożar. Mieszkaniec powiatu lubelskiego został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony