Aktualności

3 miesiące aresztu za rozbój i kradzież zuchwałą w akademiku

Data publikacji 17.02.2023

Za rozbój i kradzież szczególnie zuchwałą odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 22 i 32 lat. Mieszkańcy Lublina weszli do jednego z akademików i zaczęli domagać się pieniędzy. Ich łupem padło 20 złotych oraz telefon komórkowy. Dzięki szybkiej interwencji policjantów od razu zostali zatrzymani. Sprawcy usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do rozboju doszło w ostatnią środę w lubelskim akademiku. Agresywni mężczyźni weszli do budynku i zaczęli zaczepiać studentów. W jednym z pokoi grozili młodzieży oraz szarpali pokrzywdzonych za ubranie. Ich łupem padło 20 złotych. Następnie weszli siłowo do kolejnego pokoju, gdzie ukradli telefon komórkowy o wartości ponad 2 000 złotych.

Na szczęście świadkowie szybko powiadomili o zdarzeniu lubelskich policjantów. Funkcjonariusze podczas interwencji zatrzymali agresorów i odzyskali skradzione mienie. Obaj trafili do policyjnej celi. Wczoraj mężczyźni w wieku 22 i 32 lat zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju i kradzieży szczególnie zuchwałej. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.

Grozi im kara do 12 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony