Aktualności

Tymczasowy areszt za pranie pieniędzy

Zatrzymaliśmy 45-latka podejrzanego o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Mężczyzna, prowadząc firmę zajmującą się pośrednictwem w obrocie artykułami spożywczymi, wystawiał fałszywe faktury i brał udział w praniu pieniędzy. Łącznie na jego rachunek trafiło ponad 7,5 miliona złotych. Mieszkaniec powiatu lubelskiego usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Śledztwo w tej sprawie od 2021 roku prowadzą policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Lublinie.

Jak wynika z ustaleń w sprawie, 45-latek prowadził firmę zajmującą się pośrednictwem w obrocie artykułami spożywczymi. Mężczyzna w 2015 roku w ramach tej działalności zaczął wystawiać oraz przyjmować fałszywe faktury, które dokumentowały niemający miejsca w rzeczywistości obrót towarami. Dokumenty wypełniał fikcyjnymi danymi, a następnie używał ich jako autentyczne i włączał do dokumentacji rachunkowo – księgowej. W ten sposób legalizował pieniądze pochodzące z czynów zabronionych. Łącznie na konto jego firmy trafiło ponad 7,5 mln złotych.

45-latek został zatrzymany przez policjantów i wczoraj doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów związanych z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, wystawianiem nierzetelnych faktur oraz praniem pieniędzy. Podejrzany na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za to przestępstwo grozi mu 10 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony