Aktualności

Odpowie za przewożenie nielegalnych papierosów

Lubelscy policjanci zabezpieczyli 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 57-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Część papierosów przewoził w aucie, a część policjanci odnaleźli na jego posesji. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby blisko 30 tysięcy złotych.

W sobotę policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą zatrzymali do rutynowej  kontroli samochód osobowy marki Fiat. Kierującym pojazdem był 57-latek. Podczas czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę na bagaż przewożony przez mężczyznę. Jak się okazało, w pojeździe znajdowała się nielegalna kontrabanda.

Kierowca w aucie przewoził kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jednak jak się okazało, była to tylko część kontrabandy, będąca w posiadaniu 57-latka. Na terenie jego posesji policjanci odnaleźli dodatkowe kilkaset paczek. Łącznie zabezpieczono 1200 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 30 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszy zarzuty.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony