Aktualności

Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Data publikacji 27.02.2023

Policjanci z 7. komisariatu w Lublinie szybko odnaleźli 22-latkę, która potrzebowała pomocy. Kobieta próbowała popełnić samobójstwo w jednym z mieszkań. Na szczęście ratunek przyszedł o czasie. Pierwszej pomocy udzielili jej funkcjonariusze, po czym została przewieziona do szpitala.

Wczoraj wieczorem z dyżurnym komendy miejskiej skontaktował się zdenerwowany mężczyzna. Zgłaszający oświadczył, że jego była dziewczyna, chce popełnić samobójstwo. Według rozmówcy miała przebywać w wynajętym mieszkaniu.

Na miejsce od razu wysłano najbliższy patrol. Policjanci z 7. komisariatu błyskawicznie weszli do lokalu, gdzie zastali zdesperowaną 22-latkę. Kobieta leżała na podłodze i konieczna była szybka pomoc. Policjanci natychmiast zareagowali i zadbali o bezpieczeństwo kobiety. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Kobieta została odwieziona do jednego z lubelskich szpitali.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony