Aktualności

Mundurowi odnaleźli desperata

Data publikacji 02.03.2023

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z piątego komisariatu odnaleziony został 28-latek, który w akcie desperacji próbował targnąć się na własne życie. Na terenie ogródków działkowych mężczyzna mocował już linę do gałęzi i przygotowywał się do zamachu. Na szczęście mundurowi w porę udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Z numerem 112 skontaktowała się kobieta, która oświadczyła, że jej bliski wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Zdaniem rozmówczyni 28-latek był bardzo roztrzęsiony. Według kobiety miał udać się w kierunku pobliskich ogródków działkowych przy ulicy Jagiellońskiej.

Policjanci od razu skierowali tam najbliższe patrole z 5. komisariatu. Mundurowi już po kilkunastu minutach odnaleźli zdesperowanego 28-latka. Mężczyzna mocował już linę do gałęzi i przygotowywał się do zamachu. Na szczęście mundurowi w porę udzielili mu pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony