Aktualności

Tymczasowe areszty za pobicie

Data publikacji 07.03.2023

Kryminalni ustalili i zatrzymali 4 sprawców pobicia. Mężczyźni zaatakowali znanego im 45-latka. Powodem zdarzenia były nieporozumienia w trakcie spożywania alkoholu. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Wszyscy mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Do pobicia doszło w dzielnicy Czechów pod koniec lutego. Pokrzywdzony 45-latek został odnaleziony na ulicy z poważnymi obrażeniami ciała. Mężczyzna został od razu przewieziony do szpitala.

Sprawą od razu po uzyskaniu informacji, że mogło dojść do przestępstwa zajęli się kryminalni z komendy miejskiej i z 5. komisariatu. Funkcjonariusze szybko zbadali sprawę i ustalili osoby powiązane z tym zdarzeniem. Jak wynikało z ich ustaleń wszystko zaczęło się w jednym z mieszkań, gdzie przebywał poszkodowany oraz jeden ze sprawców. Między mężczyznami doszło do awantury i nieporozumień. W trakcie zajścia 39-latek na miejsce wezwał swoich kolegów. Mężczyźni wspólnie dotkliwie pobili mieszkańca Lublina i pozostawili go na ulicy.

Kryminalni w trakcie ubiegłego tygodnia zatrzymali łącznie 4 sprawców w wieku od 25 do 39 lat. Wszyscy mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia, którego skutkiem był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wobec wszystkich sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony