Aktualności

Policjanci zareagowali na wołanie o pomoc

Kryminalni z Komendy Miejskiej uratowali 30-latka. W mediach społecznościowych zamieszczał posty sugerujące zamiar popełnienia samobójstwa. Zauważył to inny użytkownik, który przesłał wiadomość policji. Gdy funkcjonariusze dotarli do 30-latka, był roztrzęsiony. Przyznał, że wpisy były aktem desperacji i wołaniem o pomoc, przed targnięciem się na własne życie.

Wczoraj do lubelskich policjantów dotarła wiadomość od jednego z użytkowników twittera. Mężczyzna w przesłanym mailu poinformował, że użytkownik serwisu, którego obserwuje, zamieszcza niepokojące wpisy. W jednym z postów miał wprost napisać o zamiarze odebrania sobie życia.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej. Policjanci przeanalizowali uzyskane informacje i bardzo szybko dotarli do autora wpisów. Mężczyzna był roztrzęsiony. 30-latek okazał się być mieszkańcem powiatu lubelskiego. Podczas rozmowy z policjantami oświadczył, że nie może sobie poradzić z problemami. Wpis w mediach społecznościowych miał być wołaniem o pomoc wśród nieznanych mu osób. Przyznał, że gdyby nie przyjazd policjantów w nocy chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze uspokoili 30-latka i na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony