Aktualności

Wizyta delegacji z Krajowej Szkoły Policji w Hamburgu

Słuchacze z Krajowej Szkoły Policji w Hamburgu odwiedzili lubelskich policjantów. Wizyta miała charakter edukacyjny i jej celem było poznanie rozwiązań organizacyjnych, zadań i sposobów działania lubelskiej Policji. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń.

W minioną środę lubelski garnizon odwiedzili słuchacze z Krajowej Szkoły Policji w Hamburgu, z którą KWP w Lublinie współpracuje od lat. Pobyt delegacji miał na celu wymianę wiedzy związanej z rozwiązaniami organizacyjnymi, zadaniami i sposobami działania instytucji policyjnych obu krajów oraz zasadami szkolenia policjantów. 30 słuchaczy mogło zapoznać się również z kryteriami naboru do Policji i systemem szkolnictwa policyjnego.

wizyta policji z Niemiec

Goście z Niemiec odwiedzili m.in. stanowisko kierowania Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz pokój przesłuchać osób nieletnich. Mogli także porozmawiać o zasadach organizacji służby oraz zadaniach, z jakimi mierzą się polscy policjanci.

Kolejnym punktem programu była wizyta na 6. Komisariacie Policji w Lublinie. Tam zagraniczna delegacja mogła obejrzeć wyposażenie jednego z najnowocześniejszych komisariatów w mieście oraz spotkać się z pracującymi tam policjantami.

W trakcie wizyty na „szóstce” słuchacze odwiedzili także Izbę Pamięci KWP w Lublinie. Była to okazja do zetknięcia z historią oraz zmianami, jakie przez lata następowały w funkcjonowaniu formacji.

wizyta policji z Niemiec

Dodatkowo goście z Niemiec odwiedzili policyjną strzelnicę oraz obiekty Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Dzięki temu mogli z bliska obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczeń imprez masowych oraz w codziennej służbie.

Wizyta na Lubelszczyźnie miała przede wszystkim charakter edukacyjny mający na celu poznanie historii narodu niemieckiego. Z kolei spotkanie z policjantami było okazją do wymiany doświadczeń. Zagraniczni goście podsumowując swój pobyt, podziękowali za życzliwe przyjęcie.

wizyta policji z Niemiec

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony