Aktualności

W dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 20.05.2023

Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego Peugeotem. Funkcjonariusz zwrócił na niego uwagę kiedy ten wymusił mu pierwszeństwo, a następnie kontynuował jazdę nie trzymając prawidłowego toru jazdy. Okazało się, że 54 letni obywatel Ukrainy miał ponad promil alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Do tego zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w dniu wolnym od służby poruszał się drogą nr 747 w kierunku Bełżyc.

W miejscowości Matczyn z jednej z posesji wyjechał kierujący pojazdem marki Peugeot, który wymusił pierwszeństwo policjantowi, a następnie kontynuował jazdę nie trzymając prawidłowego toru jazdy. To wzbudziło zainteresowanie funkcjonariusza, który postanowił za nim jechać.

Kiedy kierujący „busem” zatrzymał się na parkingu sklepu, wyszedł z samochodu wraz z pasażerami i chwiejnym krokiem udał się do sklepu, policjant zawiadomił dyżurnego jednostki policji w Bełżycach.

Wspólnie z patrolem dokonali zatrzymania obywatela Ukrainy. Okazało się, że 54 latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

Powrót na górę strony