Lubelscy policjanci na biegu górskim

Policjanci z lubelskiej komendy wzięli udział w biegu górskim. Na dystansie 7 kilometrów sprawdziło się czworo funkcjonariuszy. Wszyscy ukończyli bieg pokonując malowniczą, a jednocześnie trudną i stromą trasę na górę Krzyż Milenijny. Najwyżej sklasyfikowana została sierż. Beata Kieliszek zajęła 6 miejsce w kategorii służby mundurowe.

Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wzięli udział w ekstremalnie trudnym biegu górskim, który odbył się wczoraj w Limanowej (województwo małopolskie). W skład drużyny weszli: sierż. Beata Kieliszek, asp. szt. Artur Tomaszewski, st. asp. Karol Błaszkiewicz i st. asp. Łukasz Kwiatkowski. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników, z czego część to zawodowi biegacze. Długość trasy wyniosła około 7 km, z tym że pierwsze kilometry to wspinaczka pod stromą górę na Krzyż Milenijny znany jako Miejska Góra (716 m. n. p. m.). Był to bardzo wyczerpujący i trudny wyścig.

Najwyżej sklasyfikowana została sierż. Beata Kieliszek zajęła 6 miejsce w kategorii służby mundurowe. Z kolei najszybciej trasę pokonał st. asp. Karol Błaszkiewicz z czasem 45 minut i 19 sekund. Asp. szt. Artur Tomaszewski to weteran biegów ma na swoim koncie liczne medale. Nie były to pierwsze zawody, w których brali udział wymienieni policjanci.