Aktualności

Patrol w kilka godzin zatrzymał troje pijanych kierowców

Patrol z ruchu drogowego w kilka godzin zatrzymał 3 nietrzeźwych kierowców. 42-letnia kierująca Seatem miała dwa promile i dożywotni zakaz prowadzania pojazdów. 45-letni motocyklista miał promil i przewoził pijanego pasażera, a kierowca Renaulta wsiadł do auta, mając w organizmie ponad pół promila. Wszyscy niedługo usłyszą zarzuty.

Wczoraj jeden z patroli ruchu drogowego zaplanował popołudniowe kontrole trzeźwości w na terenie gminy Niemce. Funkcjonariusze wyrywkowo postanowili sprawdzać podejrzane pojazdy. Jak się okazało, na efekty nie trzeba było długo czekać. W zaledwie 4 godziny zatrzymanych zostało troje pijanych kierowców.

42-letnia kierująca Seatem została zatrzymana, miała dwa promile i dożywotni zakaz prowadzania pojazdów. 45-letni motocyklista miał promil i przewoził pijanego pasażera, a także miał cofnięte uprawnienia. Z kolei kierowca Renaulta wsiadł do auta, mając w organizmie ponad pół promila. Wszyscy niebawem usłyszą zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara nawet do 5 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami, grzywna oraz świadczenie pieniężne do 60 tysięcy złotych.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony