Aktualności

Areszt za usiłowanie rozboju na własnej babce

Najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 36-latek, który usiłował dokonać rozboju na własnej babce. Mężczyzna domagał się od 94-latki pieniędzy. Gdy ta mu odmówiła, stał się agresywny i zaczął ją bić. Po wszystkim uciekł. Został jednak szybko zatrzymany przez kryminalnych. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci z 4. komisariatu otrzymali pod koniec ubiegłego tygodnia. Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że do domu 94-latki przyszedł jej wnuk. Mężczyzna domagał się od seniorki 300 złotych. Gdy ta powiedziała, że nie da mu takiej kwoty, stał się agresywny. Położył rękę kobiety na stole i zaczął w nią uderzać. W wyniku tego doprowadził do obrażeń. Po wszystkim uciekł.

Zaalarmowani o sprawie funkcjonariusze szybko ustalili przebieg wydarzeń i zatrzymali 36-latka. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany. Mieszkaniec Lublina od razu trafił do policyjnej celi. Następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za usiłowanie rozboju i uszkodzenie ciała. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Grozi mu do 12 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony