Aktualności

Odpowiedzą za przechowywanie nielegalnych papierosów i alkoholu

Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy odpowie za przechowywanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Ponad 1500 paczek nielegalnych papierosów i blisko 400 litów alkoholu bez akcyzy mężczyźni ukryli w mieszkaniach. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby przeszło 75 tysięcy złotych.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą wspierani przez operacyjnych z innych wydziałów oraz funkcjonariuszy z Urzędu Celno-Skarbowego weszli na 3 adresy na terenie Lublina. Z ustaleń operacyjnych wynikało, iż mogą być tam przechowywane spore ilości kontrabandy.

W trakcie czynności policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 39, 61 i 63 lata. W użytkowanych przez nich mieszkaniach funkcjonariusze odnaleźli ponad 1500 paczek nielegalnych papierosów i blisko 400 litów alkoholu bez akcyzy. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby przeszło 75 tysięcy złotych.

Mieszkańcy Lublina usłyszeli zarzuty. Na poczt przyszłych kar zabezpieczono od nich dwa samochody. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony