Aktualności

Dozór za kradzież zuchwałą

Bezpośrednio po dokonaniu kradzieży wpadł 29-latek, który zerwał złoty łańcuszek, napotkanemu nad ranem przechodniowi i uciekł. Dzięki szybkiej reakcji monitoringu i lubelskich policjantów został zatrzymany. Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej i trafił pod dozór policji. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Przechodzień został zaczepiony przez dwóch nieznajomych. Mężczyźni zaczęli rozmawiać z 26-latkiem. Gdy ten się nachylił, jeden z nich wykorzystał okazję i zerwał z szyi złoty łańcuszek. Po wszystkim obaj uciekli. Pokrzywdzony o zdarzeniu telefonicznie powiadomił oficera dyżurnego lubelskiej policji.

Na miejsce od razu skierowano najbliższy patrol z komisariatu 4. oraz wywiadowców. W działania zaangażowali się również pracownicy monitoringu miejskiego. Dzięki temu już po chwili udało się namierzyć i zatrzymać obu mężczyzn. Jak się okazało, sprawca kradzieży 29-latek miał przy sobie łańcuszek o wartości kilkuset złotych.

Mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej i wczoraj decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji. Grozi mu do 8 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony