Aktualności

Odpowiedzą za wytwarzanie znacznych ilości narkotyków

Policjanci z wydziału narkotykowego zlikwidowali plantację konopi. W specjalistycznym pomieszczeniu, z oświetleniem i termowentylacją hodowanych było prawie 80 roślin. Dodatkowo operacyjni zabezpieczyli ponad pół kilograma suszu marihuany. Zarzuty usłyszało 3 mężczyzn w wieku 42, 41 i 19 lat. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Realizacja sprawy jest efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Z informacji kryminalnych wynikało, że w jednym z domów na terenie Lublina może znajdować się plantacja marihuany.

Na ustalony adres operacyjni weszli w ubiegłym tygodniu. Jak się okazało, w jednym z pomieszczeń zorganizowana została profesjonalna plantacja konopi. W specjalistycznych namiotach z oświetleniem i termowentylacją zabezpieczonych zostało blisko 80 roślin konopi, znajdujących się w fazie kwitnienia. Dodatkowo podczas czynności policjanci odnaleźli ponad pół kilograma gotowej marihuany. Zabezpieczony został także specjalistyczny sprzęt do uprawy.

W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn w wieku 41, 40 i 19 lat. Policjanci doprowadzili ich do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych, decyzją sądu dwóch trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Wobec 19-latka zastosowany został dozór Policji.

Teraz podejrzanym grozi kara do 15 lat więzienia

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony