Aktualności

Jechał Audi udając policyjny radiowóz

Data publikacji 07.09.2023

Zostaliśmy powiadomieni o kierującym Audi, który za szybą czołową umieścił sygnały błyskowe i zmuszał innych kierujących do zjechania mu z drogi. Nagranie zostało umieszczone w Internecie. Na jego podstawie ustaliliśmy, że za kierownicą siedział 20 latek, a samochód był z wypożyczalni. Kierujący przyznał się do wszystkich popełnionych wykroczeń. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Film Jechał Audi udając policyjny radiowóz

Pobierz plik Jechał Audi udając policyjny radiowóz (format mp4 - rozmiar 18.75 MB)

Policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zostali powiadomieni o kierującym Audi, który w sierpniu tego roku jechał ulicami miasta udając policyjny radiowóz.

Na nagraniu, które zostało umieszczone w Internecie widać, że mężczyzna umieścił za szybą czołową wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich i czerwonych świateł i zmuszał kierujących do zjechania z drogi. Policjanci ustalili kierującego i okazało się, że za kierownicą Audi siedział 20 latek, który wypożyczył samochód z wypożyczalni. Mężczyzna nie miał nic na swoje wytłumaczenie.

W trakcie swojej jazdy zajmował więcej niż jeden pas ruchu. Wyprzedzał samochody na skrzyżowaniu, na podwójnej linii oraz bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Poruszał się również powierzchnią wyłączoną z ruchu. 

Za popełnione wykroczenia policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu. 

młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska

 

  • biały samochód włączył długie światła, zmusza kierującego do zjechania z jezdni,
  • biały samochód wyprzedza na podwójnej linii ciągłej
  • biały samochód jedzie po powierzchni wyłączonej z ruchu
Powrót na górę strony