Aktualności

Kolejny atak oszustów w Lublinie

Oszuści podjęli kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Mieszkańcy Lublina uwierzyli w historię o rozpracowywaniu grupy przestępczej. 79-latka przekazała pieniądze i biżuterię o wartości 43 tysięcy złotych, a 80 latka przeszło 18 tysięcy złotych. Funkcjonariusze poszukują oszustów i po raz kolejny apelujemy o ostrożność.

W ostatnim czasie widoczna jest wzmożona aktywność oszustów. Sprawcy wykorzystują dobrze znane metody wyłudzenia pieniędzy. Przestępcy podszywają się pod policjantów lub pracowników banku. Wszystko po to, by zwieść swoje ofiary i uśpić ich czujność.

Tylko wczoraj policjanci z Lublina otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych. W przypadku 79-latki przestępcy podszywali się za policjantkę. Sprawcy twierdzili, że rozpracowują grupę oszustów, którzy mogą włamać się do jej domu. Kobieta, wykonując kolejne polecenie, zebrała wszystkie pieniądze i biżuterię. Następnie reklamówkę z kosztownościami powiesiła na ogrodzeniu posesji. Emerytka straciła około 43 tysięcy złotych.

W podobny sposób oszukana została 80-latka. Do niej również zadzwoniły osoby podające się na policjantów rozpracowujących szajkę złodziei. Kobieta na wycieraczce przed wejściem do mieszkania położyła reklamówkę z zebranymi oszczędnościami. Łącznie około 18 tysięcy złotych. W obu przypadkach pokrzywdzone zorientowały się, że to oszustwo dopiero, gdy sprawcy zabrali kosztowności.

Policjanci poszukują oszustów. Jednocześnie apelujemy o rozsądek i rozwagę. Przypominamy, że mundurowi nigdy nie informują o szczegółach prowadzonych przez siebie działań i nie proszą o przekazanie pieniędzy.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony