Aktualności

28-latka ofiarą oszustwa „na pracownika banku”

Data publikacji 21.09.2023

Mieszkanka Lublina straciła prawie 25 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe. By zapobiec przestępstwu, miała zautoryzować przelewy swoich pieniędzy na specjalny rachunek. Poszukujemy oszustów oraz apelujemy o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.

Do policjantów z Lublina zgłosiła się 28-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że padła ofiara oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożyła, wynikało, że zadzwoniły do niej osoby podające się za przedstawicieli banku. Oszuści powiedzieli, że ktoś może włamać się na jej konto. Dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Pokrzywdzona miała przekazać swoje oszczędności na rachunek techniczny. Łącznie straciła blisko 25 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcami zgłosiła się na komisariat.

Policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie apelujemy o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony