Aktualności

Policjanci na Lubelskim Festiwalu Nauki

W sobotę na terenie Targów Lublin odbył się Lubelski Festiwal Nauki. Swoje stoisko wystawiła tam Komenda Miejska Policji w Lublinie. Odwiedzający mogli obejrzeć najnowsze radiowozy, porozmawiać z technikiem kryminalistyki i uzyskać informacje na temat poszczególnych etapów rekrutacji do służby w Policji.

W minioną sobotę na Targach Lublin miał miejsce XIX Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem „Nauka dla Przyszłości”. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazło się także stanowisko Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Osoby odwiedzające funkcjonarisuzy  miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariusze przybliżyli osobom zainteresowanym zawód policjanta, a także poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Na odwiedzających czekało sporo atrakcji. Zainteresowani mogli obejrzeć nowoczesne radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dodatkowo mieli okazję porozmawiać z technikiem kryminalistyki. Policjantka przybliżyła specyfikę swojej pracy. Opowiedziała też o ciekawych przypadkach, z jakimi spotkała się podczas służby. Funkcjonariuszka zabrała ze sobą walizkę z akcesoriami, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.

Stoisko policyjne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież miała wiele pytań, dotyczących między innymi kryteriów doboru, rodzaju służb w Policji oraz warunków pracy. Z kolei dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia z policyjną maskotką Sierżantem Poli.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony