Aktualności

Zamiast szybkiego zysku, stracił ponad 80 tysięcy złotych

Ofiarą oszustów działających w internecie padł 54-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna pozwolił rzekomemu doradcy na dostęp do swojego konta bankowego i przelew wszystkich oszczędności. Ta operacja miała mu zapewnić szybki zysk. Łącznie mężczyzna stracił ponad 80 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie rozwagi!

W piątek 54-latek z Lublina powiadomił policjantów o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się na ofertę poznanego w sieci doradcy. Mężczyzna zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy dla 54-latka. Zadaniem mieszkańca Lublina było tylko udostępnienie doradcy danych osobowych i konta bankowego. W wyniku tych działań pokrzywdzony stracił łącznie ponad 80 tysięcy złotych.

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony