Aktualności

Pijany i poszukiwany kurier trafił za kratki

Data publikacji 20.10.2023

Sporo na sumieniu miał kurier, który zaczął się awanturować podczas odbioru paczek z sortowni. Mężczyzna przyjechał po towar w stanie nietrzeźwości. 33-latka pomogli zatrzymać pracownicy ochrony. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że pijany kurier był poszukiwany 3 podstawami prawnymi, w tym listem gończym.

W środę po południu dyżurny otrzymał informację o awanturującym się kurierze. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna miał przyjechać busem na sortownię po paczki. Był bardzo agresywny i jego zachowanie wskazywało, że może być pijany.

Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze od razu sprawdzili stan trzeźwości 33-latka. Jak się okazało, alkomat wykazał ponad pół promila. Dodatkowo w trakcie legitymowania wyszło na jaw, że 33-latek jest poszukiwany 3 podstawami prawnymi, w tym listem gończym.

Mężczyzna kierował też samochodem pomimo prawomocnego zakazu. W związku tym został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego. Tam spędzi 1,5 roku. Dodatkowo grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz do 5 lat pozbawienia wolności. 

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony