Aktualności

Debaty z uczniami w ramch projektu “Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie"

W ramach projektu "Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie" odbyły się dwie debaty zorganizowane przez komendę miejską. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń zdrowotnych, konsekwencji prawnych i społecznych wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. Skierowany jest on do uczniów szkół oraz do rodziców i nauczycieli.

W Szkole Podstawowej numer 33 w Lublinie oraz Dwujęzycznej Szkole Podstawowa Europejczyk w Szerokiem odbyły się dwie debaty z uczniami w ramach projektu “Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie". Realizacja projektu odbywa się w formie debat młodzieży z przedstawicielami różnych instytucji, które w swoich zadaniach ustawowych prowadzą działania na rzecz osób uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem,  bądź  swoją aktywnością  i postawą promują zdrowy styl życia.

Wśród zaproszonych gości, którzy usiedli przy wspólnym stole, aby odpowiedzieć na pytania nurtujące młodzież i  wskazać obszary zagrożenia oraz możliwości ich pokonywania byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, terapeuta z ośrodka leczenia uzależnień oraz koordynujący przedsięwzięcie przedstawiciele Wydziału Prewencji KMP w Lublinie.

Debaty zakończono odczytaniem wniosków, które zapisali  podczas spotkania wytypowani uczniowie. Młodzież biorąca udział w spotkaniu otrzymała promujące program materiały profilaktyczne.

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony