Aktualności

Emerytka ofiarą oszustwa „na wypadek”

Data publikacji 10.11.2023

82-letnia mieszkanka Lublina straciła wszystkie oszczędności. Kobieta uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze. Pokrzywdzona przekazała oszustom gotówkę i kosztowności o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Funkcjonariusze poszukują sprawców i po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Na numer telefonu 82-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, która poinformowała ją, że córka spowodowała wypadek, w którym ktoś zginął. Córka miała oświadczyć, że współpracuje z policją. W związku z tym potrzebne miały być pieniądze, aby nie znalazła się w areszcie. Do rozmowy włączył się mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. 82-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosić miał się funkcjonariusz. Niestety kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi oraz biżuterią i złotymi metodami o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują przestępców i przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony