Aktualności

Zarzuty na prowadzenie nielegalnych gier hazardowych

Pięć automatów służących do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS w Lublinie. Szacowana wartość zabezpieczonych urządzeń to około 60 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymany został i usłyszał zarzuty 43 latek. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Operacyjni z 4. komisariatu oraz wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie w sobotę weszli do lokalu przy ulicy Głębokiej. Z ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 5 automaty służących do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Szacowana wartość zabezpieczonych urządzeń to około 60 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymany został 43-latek, który miał prowadzić nielegalne gry hazardowe.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony