Aktualności

Pijany ojciec przyjechał po pijanego syna

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Najpierw wpadł 30-letni kierowca Audi. Po chwili przyjechał po niego ojciec, który także był pod wpływem alkoholu. Obaj stracili już uprawienia. Ich sprawy trafią do sądu.

Dzisiaj tuż po północy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie na ulicy Jana Pawła II zatrzymali do rutynowej kontroli Audi. Za kierownicą siedział 30-latek. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego alkohol. W trakcie czynności mundurowi przebadali mieszkańca Lublina alkomatem. Jak się okazało, urządzenie pokazało 0,3 promila alkoholu w organizmie.

W związku z tym, że kierujący nie mógł kontynuować jazdy, zadzwonił po ojca. Po chwili na miejsce przyjechał 57-latek. Policjanci dla pewności postanowili również jego zbadać alkomatem. Jak  okazało, on także był pod wpływem alkoholu, a alkomat pokazał 0,4 promila.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i odpowiedzą za wykroczenia przed sądem. Za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdem do 3 lat.  

Nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony