Aktualności

Oszuści wyłudzili wczoraj ponad 200 tysięcy złotych. Uważajmy!

Oszuści znów nasilili swoją aktywność. Mieszkańcy Lublina uwierzyli w historie wypadku wnuczki i ataku na konto bankowe. 90-latka przekazała pieniądze w kwocie 80 tysięcy złotych, a 27 latka blisko 135 tysięcy złotych. Funkcjonariusze poszukują oszustów i po raz kolejny apelujemy o ostrożność.

W ostatnim czasie widoczna jest wzmożona aktywność oszustów. Sprawcy wykorzystują dobrze znane metody wyłudzenia pieniędzy. Przestępcy podszywają się pod policjantów lub pracowników banku. Wszystko po to, by zwieść swoje ofiary i uśpić ich czujność.

Tylko wczoraj policjanci z Lublina otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach na łączną kwotę ponad 200 tysięcy złotych. W przypadku 90-latki przestępcy podszywali się za policjanta. Sprawcy twierdzili, że wnuczka emerytki spowodowała wypadek. Kobieta, wykonując kolejne polecenie, zebrała wszystkie pieniądze. Następnie pieniądze przekazała osobie, która zgłosiła się po przesyłkę. Emerytka straciła 80 tysięcy złotych.

W nieco inny sposób oszukana została 27-latka. Do niej zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku. Sprawca poinformował ją, że pieniądze są zagrożone i musi szybko wypłacić gotówkę z banku,  a następnie przelać wszystko na „bezpieczny rachunek”. Kobieta niestety uwierzyła w zmyśloną historię i wykonała wszystkie polecenia. Straciła prawie 135 tysięcy złotych.

W obu przypadkach pokrzywdzone zorientowały się, że to oszustwo, dopiero gdy sprawcy zabrali pieniądze. Policjanci poszukują oszustów. Jednocześnie apelujemy o rozsądek i rozwagę. Przypominamy, że mundurowi nigdy nie informują o szczegółach prowadzonych przez siebie działań i nie proszą o przekazanie pieniędzy.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony