Aktualności

Finał weekendowej imprezy w tymczasowym areszcie

Blisko 850 gramów mefedronu i 200 sztuk e-papierosów bez znaków akcyzy odnaleźli policjanci u 24-latka. Mężczyzna został zatrzymany wraz z grupą znajomych z powodu niewielkich ilości narkotyków. Na imprezie nikt nie chciał się do nich przyznać. Był dopiero początek problemów 24-lakta, bo w domu miał znacznie więcej substancji psychotropowych. Sprawca usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny lubelskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej w jednym z lokali w centrum miasta. Mieszkanie wynajęła grupa młodych osób i zorganizowała tam imprezę. Hałas był tak duży, że sąsiedzi postanowili wezwać na miejsce patrol. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 11 osób. Zauważali też narkotyki. Były to niewielkie ilości mefedronu i marihuany. Nikt z uczestników nie chciał się przyznać do posiadania tych substancji. W związku z tym wszystkich zatrzymano.

Następnie policjanci dokonali przeszukań u zatrzymanych. Funkcjonariusze z 4. komisariatu podczas sprawdzania domu 24-latka odnaleźli worek z białą, krystaliczną substancją. Jak się okazało, był to mefedron. Dodatkowo mężczyzna posiadał 200 sztuk jednorazowych e-papierosów, bez polskich znaków akcyzy. 24-latek w prokuraturze usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz z kodeksu karno-skarbowego. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za to przestępstwo może grozić do 10 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony