Aktualności

Nocne działania „Stop Drift”

32 wykroczenia i 7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty kolejnych już weekendowych działań „Stop Drift”. Policjanci ruchu drogowego podczas nocnych patroli zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Jest to kontynuacja akcji wymierzonej w kierowców zakłócających spoczynek nocny.

Częste kontrole „hałaśliwych i agresywnych kierowców” to już swego rodzaju norma w Lublinie. Tym razem policjanci z komendy miejskiej prowadzili działania w sobotnią noc. Podczas patroli skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Akcję zorganizowali policjanci ruchu drogowego.

Mundurowi podczas patroli skontrolowali 34 pojazdy i ujawnili 32 wykroczenia. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Z tego powodu zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych. Jeden z kierujących nie miał uprawnień.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony