Aktualności

Multirecydywista trafił do tymczasowego aresztu

Za rozbój oraz kradzież rozbójniczą odpowie 40-latek z Lublina. Mężczyzna najpierw napadł na kobietę na dworcu autobusowym i ukradł jej torebkę, a później połakomił się na pieniądze z kasy w sklepie. Sprawca został ustalony przez kryminalnych. To wielokrotny recydywista. 40-latek usłyszał zarzuty i wczoraj został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 8 grudnia na dworcu PKS w Lublinie. Do przebywającej tam kobiety podbiegł nieznany mężczyzna, który przemocą wyrwał jej torebkę i uciekł. Wewnątrz były pieniądze w kwocie 6500 złotych. Kolejne przestępstwo miało miejsce w ostatnią sobotę. Sprawca, przebywając w sklepie, chciał wykorzystać chwilę nieuwagi i ukraść pieniądze z kasetki. Gdy zauważyła go kasjerka, stał się agresywny. Zastraszał kobietę. Jego łupem padło kilkaset złotych.

Nad sprawą pracowali kryminalni z komendy miejskiej oraz 2. komisariatu. Policjanci po przeanalizowaniu materiałów i zebranych śladów wpadli na trop sprawcy. Okazało się, że to wielokrotny recydywista. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój oraz kradzież rozbójniczą w warunkach multirecydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Podejrzanemu grozi ponad 20 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony