Aktualności

"Lekarz ONZ” wyłudził ponad 85 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność

Wczoraj na 2 komisariat zgłosiła się 49-latka. Kobieta w Internecie poznała mężczyznę podającego się za „lekarza z ONZ”, będącego obecnie na misjach. Przez okres ponad roku zyskiwał zaufanie kobiety, pożyczając przy tym różne kwoty pieniędzy. 49-latrka straciła łącznie przeszło 85 tysięcy złotych. Policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Przed rokiem 49-latka nawiązała znajomość przez Internet - jak wówczas myślała z lekarzem. Mężczyzna przedstawił się, jej jako lekarz przebywający na misjach ONZ. Podczas wymiany wiadomości e-mail sprawca stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety, obiecując, że przyjedzie do Polski po zakończeniu misji. Podczas konwersacji mężczyzna mówił o problemach finansowych i konieczności pozyskania pieniędzy. Zaczęły pojawiać się sugestie o pożyczenie różnych kwot pieniędzy. Łącznie kobieta straciła ponad 85 tysięcy złotych.

Lubelscy policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony