Aktualności

Tymczasowy areszt za atak młotkiem

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 42-latek, który odpowie za usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna zaatakował młotkiem 67-latka, który odwiedził dziewczynę sprawcy. Agresor został zatrzymany przez lubelskich policjantów. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w Boże Narodzenie. Na 3. komisariat zgłosił się 67-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna był zakrwawiony. Miał ranę głowy. Oświadczył, że podczas odwiedzimy u 43-latki, został zaatakowany przez jej chłopaka, którzy przyjechał do mieszkania. Sprawca miał go wielokrotnie uderzyć w głowę młotkiem. W mieszkaniu były tez inne osoby.

Zaalarmowani o sprawie policjanci szybko namierzyli napastnika. Okazało się, że to 42-latek. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Policjanci po zebraniu dowodów doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony