Aktualności

Zarzut usiłowania zabójstwa i tymczasowy areszt dla 20-latka

Data publikacji 26.02.2024

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa lubelscy policjanci doprowadzili do Prokuratury 20-latka, który na klatce schodowej jednego z bloków zaatakował nożem 21-latka. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, lekarze walczą o jego życie. Dziś sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do tego zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem. 21-latek wspólnie ze swoją znajomą wychodził z mieszkania, kiedy na klatce schodowej został zaczepiony przez 20-latka.

Po krótkiej słownej utarczce 20-latek chwycił za nóż i rzucił się na 21-latka kilkukrotnie go raniąc. Ranny mężczyzna ratował się ucieczką na zewnątrz ukrywając się w samochodzie. To jednak nie powstrzymało napastnika, który wykrzykując groźby zaczął wybijać szybę. 21-latkowi udało się odjechać z miejsca. Wówczas napastnik uciekł.

Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

Rany 21-latek został przetransportowany do szpitala w stanie zagrażającym jego życiu.

Zatrzymany w sobotę przez policjantów 20-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Została od niego pobrana krew do dalszych badań. Mężczyzna mimo tak młodego wieku wielokrotnie notowany był w policyjnych kartotekach. Na koncie miał przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu.

Dziś policjanci z KMP w Lublinie doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledczy ustalają motywy działania 20-latka oraz szczegółowy przebieg zdarzenia.

komisarz Anna Kamola

 

Powrót na górę strony