Aktualności

Pijana matka opiekowała się 7 miesięczną córką

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia odpowie 32-letnia mieszkanka Lublina. Nietrzeźwa matka zajmowała się 7 miesięczną córką. W organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszy zarzuty. O dalszej opiece nad dzieckiem zadecyduje sąd rodzinny.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci otrzymali wczoraj. Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, iż z jednego z mieszkań w bloku w dzielnicy Ponikwoda dochodzą odgłosy awantury.

Interweniujący patrol zapukał do drzwi wskazanego mieszkania. Jak się okazało była tam kompletnie pijana 32-latka. W mieszkaniu przebywało także jej dziecko. Kobieta podczas badania alkomatem „wydmuchała” ponad 3 promile.

Po chwili w mieszkaniu pojawiła się babcia dziecka. W jej przypadku alkomat wykazał 2 promile. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia.

7 miesięczne dziecko zostało przekazane pod opiekę medyków. Funkcjonariusze powiadomili też sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie malucha.

32-latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony