Aktualności

Tymczasowy areszt za spowodowanie wypadku i ucieczkę

Policjanci ustalili i zatrzymali 28-latka, który cofając busem, potrącił 84-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec Lublina z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pojazd którym poruszał się sprawca, był niesprawny. Podejrzany usłyszał zarzuty i na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zgłoszenie o tym wypadku przy ulicy Koncertowej w Lublinie policjanci otrzymali w ubiegłą środę. Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynikało, że kierujący busem podczas wykonywania manewru cofania potrącił przechodzącego za pojazdem starszego mężczyznę. Sprawca, po zdarzeniu wysiadł z pojazdu, by sprawdzić co się stało. Następnie wsiadł do Forda i odjechał. 84-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pracujący nad sprawą policjanci dokładnie zbadali miejsce wypadku. Na podstawie wykonanych ustaleń wpadli na trop sprawcy. 28-latek został zatrzymany już kolejnego dnia. Jak się okazało, pojazd, którym jechał, był kompletnie niesprawny.

Mieszkaniec powiatu lubelskiego trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia.

28-latek na wniosek policjantów i prokuratora został przez sąd tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 6 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony